Форма входу

Категорії розділу

Практичні поради і статті [7]

Корисна інформація


Інтернет-магазини






Пошук

Каталог статей

Головна » Статті » Практичні поради і статті

Вишивка на делікатних тканинах за допомогою полотна рівномірного плетіння.
Анастасія Шерепера, 
учасниця Буковинського клубу сучасної вишивки "Вечорниці" 
Вишивка міцно увійшла у повсякденне життя, а останнім часом навіть дивує зарубіжні подіуми святковими сукнями і костюмами, прикрашеними ручною вишивкою хрестиком
Але всім відомо що хрестик найкраще виходить на тканині рівномірного переплетення - на канві. А традиційно «святково-урочистими» тканинами вражаються шовк, бархат, креп-сатин, атлас тощо. Що ж робити якщо хочеться вишивки на вечірній сукні, скажімо, з шовку чи атласу? 
Вихід є – накладна канва, яка поділяється на водорозчинну і таку, що можна вимикати після закінчення роботи.
Одразу потрібно зазначити, що не дивлячись на простоту у використанні водорозчинної канви у неї є одразу два великих мінуси – по-перше, ціна «захмарна»; по-друге, як правило вона продається уже готовими відрізами і потрібно буде підбирати візерунок під розмір тканини, а не навпаки (я наприклад зустрічала тільки упаковки розміром 20*22 см з 14 хрестиками на дюйм - 55 хрестиків на 10 см) . Крім того, на делікатних і темних тканинах вона може залишати сліди якщо не дуже старанно її видалити. 

Потрібно також мати на увазі, що якісне муліне витримає потрібну для розчинення даного виду канви температуру, але не всі нити представлені на вітчизняному ринку готові цим похвалитися. А ефектна серія ниток DMC Light Effects Threads, яка надзвичайно гарно виглядає саме на вечірньому вбранні витримує нагрівання максимум до 30ºC. 
Звичайна накладна канва має трішки іншу структуру порівняно з добре відомими нам тканинами для вишивки рівномірного переплетення – нитки цієї канви товщі, а дірочки більшого розміру, тому хрестик на готовій речі виходить нерівний, навіть якщо намагатись потрапляти голкою рівно між нитками. 

Як на мене, то вона ще й сильно накрохмалена і цупка, що призводить до того, що коли її нитки в кінці роботи висмикуєш, вони чіпляються за тканину, на яку нашиті і роблять затяжки на речі.
У своїх роботах я використовую звичайну тканину типу "Аіда" українського виробництва для вишивки хрестиком (вона дешевша і м*якша, легша у роботі, асортимент представлений на ринку дозволяє підібрати потрібну щільність) або домоткане полотно для виготовлення речей прикрашених низинкою або лічильною гладдю.

 
Розповім декілька прийомів, щоб вишивка на готовій речі виходила акуратна, хрестики були рівні і працювалось легко, а весь процес покажу на прикладі плаття на шовковій тканині: 
1. Вишивати краще на розкроєних і оверлочених деталях, ніж на готовому платті. 
2. Визначаємо де буде знаходитись вишивка на майбутній речі. Якщо візерунок ажурний, багато незашитого поля, то не має принципового значення де саме буде знаходитись вишивка. Для повністю зашитих узорів треба перевірити чи не буде в готовій речі вишивка обтяжувати легкість тканини (тобто краще розміщувати узор не в самому низу спідниці, а трохи відступивши від краю). 
3. Ниткою контрастного кольору прокладаємо лінію на подолі плаття по низу майбутнього візерунка 
і вертикальну посередині. 
У роботі я не використовую олівці і маркери (через делікатність тканини), тільки мило або білу тоненьку крейду для попередньої розмітки ліній під лінійку. 
4. Вимірюємо відріз тканини з рівномірним переплетенням так щоб узор помістився повністю і залишились припуски по 2-4 сантиметри (коли вишивка буде готова, ці зайві сантиметри допоможуть легше тримати у руках ниточку яку треба буде висмикувати). Якщо візерунок складається з двох частин як у моєму випадку, то краще нашити цільний відріз нашивної тканини і вже на ньому робити проміжки між узорами. 
5. На канві так само ниткою контрастного кольору розмічаємо середину і низ
6. На рівній жорсткій поверхні (наприклад, столі) розкладаємо розкроєну деталь плаття лицьовою стороною догори. Зверху на неї кладемо шматок канви, намагаючись щоб лінії розмітки на обох тканинах співпадали, розгладжуємо добре руками, щоб не було складок. 
7. Наступним етапом потрібно сколоти докупи шпильками по прокладених горизонтальних і вертикальних нитках розмітки обидві тканини. 
.
Ось тут саме нитки, а не пишуче приладдя зручніше тим, що завжди можна зазирнути на виворіт і подивитись чи обидві нитки співпадають і є слід від шпильки. Далі розгладжуємо ще раз тканини щоб вони добре одна до одної прилягали і прикріпляємо по всьому периметру і в хаотичному порядку. 
8. Якщо ми вишиваємо геометричний узор чи такий, що має рівні краї, то потрібно щоб канва не з*їхала з основної тканини, яка дуже слизька, тому шпильками заколюємо якомога ближче одна до одної. В узорах з нерівним краєм може бути певна похибка, але краще все ж таки канву закріпити рівно, адже в процесі вишивання можливо тканина і канва трошки посунуться. 
9. Після того як шпильками все закріплено потрібно приметати дві тканини докупи нитками (краще брати такого кольору, який не буде зустрічатись на візерунку – потім буде легше видалити нитки) 
Шпильки можна виймати в процесі зшивання канви з тканиною поетапно – зшили докупи на маленькій площі, шпильки витягнули, переходимо на іншу ділянку.  
10. Перед початком вишивання потрібно на невеликому клаптику тканини від плаття з нашитою канвою (можна взяти якісь відходи) спробувати кожен відтінок – вишити пару хрестиків, висмикати нитки і подивитись чи не просвічується основна тканина плаття. Гарно на тоненьких тканинах виглядає маленький хрестик у 3 складення або хрестик 2*2 у 4 складення – виходить ефект об*ємної вишивки. Але варто пам*ятати що натягати нитки при вишивці потрібно з урахуванням того, що верхню тканину потім будемо видаляти, і щоб хрестики не просіли слід підтягати нитку міцніше, ніж ми це робимо зазвичай. 
11. Починати роботу краще від центру, вишивши спочатку узор в одну сторону, а потім в другу. Так менша вірогідність зробити зморшки між тканинами. 
12. Вишивка готова. Тепер потрібно видалити нитки якими приметували тканини – тоненькими ножицями розрізаємо на лицьовій стороні, а потім піддіваючи голочкою витягаємо. Це досить марудний процес, нитки потрібно витягати акуратно, щоб не було зачіпок на готовому виробі
13. Тепер можна приступити і до висмикування канви. Спочатку розпускаємо по периметру незашиті місця – за ці хвостики в майбутньому будемо тягнути щоб видалити нитки канви, які зашиті візерунком. Якщо узор складається з двох частин і розмір нашитої канви надто великий, її можна розрізати на дві частини і висмикувати у два етапи – чим коротші нитки, тим менша вірогідність, що у процесі висмикування вони порвуться. 

14. Краще починати з того краю, який менше зашитий. Висмикувати можна як щипчиками, так і руками. В останньому варіанті менша вірогідність пошкодити тканину, якщо хрестик вишитий не за ту ниточку – руками тканину легше «відчути» 
15. Залишилось відпрасувати і пошити готову річ
.
Категорія: Практичні поради і статті | Додав: Anastasija (05.11.2011)
Переглядів: 21896 | Коментарі: 1 | Теги: сучасна вишивка, декорування вишивкою, вишивка по накладній канві, накладна канва, вишите плаття, вишивка по одягу, вишиванка, сучасний вишиваний одяг | Рейтинг: 4.3/6
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Нове на форумі

Допоможи проекту, просто відправ
SMS-відгук про наш сайт!

SMS.копилка


Наше опитування

Ви вишиваєте на замовлення?
1. Ні. Але можу подарувати родичам, друзям, близьким
2. Іноді трапляється
3. Ні, не було нагоди
4. Постійно! Це мій другий заробіток
5. Вишиваю лише на замовлення
Всього відповідей: 62

Дружні проекти





Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0