Форма входу

Категорії розділу

Практичні поради і статті [7]

Корисна інформація


Інтернет-магазини






Пошук

Каталог статей

Головна » Статті » Практичні поради і статті

Ідеальне лице VS ідеальна виворіть
Я людина раціональна і переношу цю свою якість і в улюблене хоббі - вишивання. Постійно намагаюсь оптимізувати і удосконалити сам процес вишивки, спростити його, зробити більш зручним, адже я розумію, що всі ті речі, які б хотілося вишити просто не вміщуються у маленькі проміжки часу, відведеного для улюбленого заняття.
Я вишиваю максимум 1-2 години на день і за цей короткий час хочу встигнути якомога більше, адже на черзі наступний омріяний вишиваний проект! smile
Оптимізовуючи свою роботу я намагаюся вишивати так, щоб це жодним чином не впливало на якість вишивки. Щодо якості у мене є певні вимоги і навіть табу.
Мої обов*язкові вимоги - це ідеальне лице, відсутність вузлів і довгих протяжок на зворотньому боці вишивки. Закріплення нитки вузлом в принципі для мене табу! Ідеальний зворотній бік вишивки вважаю життєво необхідним лише для наступних вишиваних виробів: сорочок, рушників, панно без рами і подушок - тобто для тих речей, які не вміщують у багет, які можна легко перевернути, вивернути і побачити зворіт. Для решти - картин, ікон і т.п, тобто тих вишивок які передбачають раму особливу вагу має лице!
Кажуть, що ті вишивальниці, які оволоділи на практиці прийомами ідеального звороту, ніколи не перейдуть на вишивання без нього. Я, мабуть, виняток. Я вишиваю переважно картини і свідомо не роблю ідеальний зворот - так швидше, так простіше, так виходить ідеальне лице, адже хрестики викладаються ряд за рядом, без "піднирювань", без ущільнень і ховання кінчиків ниток на лицьовій стороні, без особливих хитрувань. 

Що ж таке ідеальний зворіт?

Вишивання з ідеальним зворотнім боком вишивки, це особливий метод вишивання, при якому на лиці роботи - хрестики, а на звороті вертикальні стібочки:


Які плюси і мінуси ідеального звороту?

Плюси: акуратний вигляд з усіх боків, роботу можна показувати і оформляти без рами;

Мінуси: великі затрати енергії і часу, зашивання "хвостів" на лиці вишивки (часто я їх бачу на готових роботах інших вишивальниць і мене від цього коробить), потреба "піднирювання" під хрестики, потреба постійно крутити раму, якщо вишиваєш на станку

Як бачимо, ряд мінусів значно ускладнюють життя вишивальниці. На противагу методу ідеального звороту існує метод ідеального лиця


Основна мета методу - вишивання хрестиків таким чином, щоби лицьова сторона вишивки виглядала якомога акуратніше, чого часто неможливо досягти, застосовуючи метод ідеального звороту. На звороті не лише вертикальні стібки, а й діагональні і горизонтальні. Основні прийоми (я окремо напишу про них) - це, наприклад:

- голка повинна виходити на лицьовий бік у точці, заповненій нитками найменше, а входити - у найбільш заповнену клітинку

- завжди починаю нижні стібки з лівого нижнього кута і завершую в правому верхньому, незважаючи на протяжки на звороті

- відсутність вузлів, протяжок більше 4х клітинок, зашивання кінців нитки на лицьовому боці,

- стібки кладу рядами почергово, а не незрозумілими загогулінами, одразу закриваю одиночні хрестики

Швидкість роботи при використанні методу ідеального лиця набагато зростає, лицьовий бік вишивки залишається дуже гарним. Щодо зворотнього боку - нічого страшного там не відбувається:

ось ще приклад:


Зворотній бік акуратний, але не ідеальний.

І для порядку згадаю третій метод вишивання хрестиком. Метод парковки. Він був вигаданий одним із розробників схем, що імітують живописні полотна - паном Маркусом (фірма Golden Kite). Зважаючи на великі габарити картин цієї фірми, гарне лице вишивки досягалося за допомогою викладання хрестиків чіткими рядами почергово. Згодом метод модифікувався в так звану "діагональну парковку", за допомогою якої згладжувалися нерівності стиків окремих фрагментів вишивки. Його широко застосовують також і любительки гобеленів. Зворотній бік вишивки з застосуванням методу парковки виглядає ось так:


лице - ідеальне, адже все вишивається ряд за рядом:


Усе це: "ідеальне лице", "ідеальний зворіт", "парковка" - просто методи вишивання. Кожен з них виправданий в окремому випадку. Ідеальний зворот виправданий при вишиванні рушників, скатерок, закладок, подушок, сорочок, двосторонніх речей :), метод парковки - при вишиванні великих картин, що передбачають багатоколірність, наявність близьких відтінків і імітують живопис. Ідеальне лице - краще обирати для вишивання решти робіт.

Використання якогось одного методу вишивання швидше говорить не про рівень майстерності вишивальниці, а про її вміння економно витрачати свій вільний час і творчу енергію.

Я зараз вишиваю в основному картини Dimensions - у мене такий період :). Відповідно, використовую метод ідеального лиця. Тому що в даному випадку він виправданий і оптимальний. Це раціонально. Вишиваючи рушник, закладку чи фартушок я скористаюся методом ідеального звороту, а якщо справа колись дійде до Golden Kite чи HAEDа - скористаюся методом парковки. Такі справи smile 

І остання картинка - для привернення уваги: 


НЕІДЕАЛЬНЕ лице smile Хіба є різниця, яка там вже виворіть? :)

Категорія: Практичні поради і статті | Додав: Home_Fairy (10.04.2011)
Переглядів: 8470 | Коментарі: 3 | Теги: Буковинський клуб, Буковинський клуб сучасної вишивки, ідеальна виворіть, Буковинський клуб сучасної вишивки , вишивка, Вечорниці | Рейтинг: 4.2/4
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Нове на форумі

Допоможи проекту, просто відправ
SMS-відгук про наш сайт!

SMS.копилка


Наше опитування

Ви вишиваєте на замовлення?
1. Ні. Але можу подарувати родичам, друзям, близьким
2. Іноді трапляється
3. Ні, не було нагоди
4. Постійно! Це мій другий заробіток
5. Вишиваю лише на замовлення
Всього відповідей: 62

Дружні проекти





Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0